Практичне МВА для агроменеджерів

Середньострокова 5тимодульна програма – практикам від практиків.

Місія програми – підготувати команди на допомогу власникам та СЕО. Розширити горизонти мислення персоналу, який може і хоче більше.


Для кого


Зміст курсу

Модуль 1. Лідерство, стратегії та фінансування агробізнесу.

Модуль 2. Ефективне управління виробництвом в агро- та агріфуд.

Модуль 3. Управління продажами в агро.

Модуль 4. Операційний менеджмент в агро.

Модуль 5. Управління змінами в агрокомпанії.


Розклад

Кожен модуль триває 3 дні – Четвер, П’ятниця, Субота, раз на місяць. Заняття проводяться офлайн в Києві.

Розклад занять подано в таблиці ніжче:


Модуль 1. Лідерство, стратегії та фінансування агробізнесу

Мета:

Питання модуля:

 • Процес розробки стратегії та її реалізації
 • Вплив зовнішніх та внутрішніх факторів на стратегію
 • Оцінка ефективності стратегії: система збалансованих показників та «час покаже»
 • Стратегія як спосіб завоювання/утримання влади на ринку: можливість сформувати попит та стати домінуючою компанією, реакція на конкурентні дії, цінові війни
 • Лідерство в регіоні Східна Європа: побудова конкурентних стратегії з огляду на перспективи вступу України до ЄС
 • Власник VS топ-менеджери – командна робота чи конфлікти
 • Побудова кар’єри в агрохолдингу
 • Лідерство та командна робота
 • Лідерство як спосіб отримати зелену картку від фінансуючи організацій

Викладачі модуля


Дмитро Скорняков

Генеральний директор агрохолдинга HarvEast 

Працює в HarvEast 13 років, з перших днів заснування компанії, на посадах CFO, COO, CEO.
Зробив із збиткової компанії, яка займалась десятками напрямків агробізнесу, високотехнологічну та прибуткову компанію.

Ключові види діяльності HarvEast: рослинництво (вирощування соняшника, кукурудзи, пшениці, нішевих культур), виробництво насіння, горіхові сади, розвиток зрошення. В 2022 році більша частина бізнесу опинилася на ТОТ Донецькій області.

Стратегія холдингу останні 2 роки – розширення зрошувальних площ, збільшення долі нішевих культур в сівообігу, впровадження сучасних технологій задля досягнення більшої маржинальності агробізнесу.

Дмитро має вищу освіту в галузі фінансів та права, має ступень Certified Public Accountant (США) та диплом INSEAD (General MBA).
Єдиний український агро топ-менеджер, що виступав в Harvard Business School перед керівниками найбільших компаній світу.


Сергій Савчук

Директор з розвитку та інвестицій Групи компаній VITAGRO

Після 23 років кар’єри держслужбовця перейшов на бік бізнесу: спочатку в компанію, що є одним з найбільших інвесторів в зелену енергетику, а з 2022 року – у ГК VITAGRO.

На сьогоднішній день VITAGRO – арохолдинг з земельним банком близько 100 га, представлений у всіх напрямках сільського господарства: рослинництво, тваринництво, садівництво, овочівництво, останніми роками компанія побудувала біометановий та біоетанольний завод, ОЕЗ та завод з виробництва ЗЗР і мікродобрив, та продовжує будівництво агропереробних заводів. Крім того, група компаній має у своєму складі власну будівельну компанію, що задіяна у будівництві об’єктів переробки, енергооб’єктів та тваринницьких комплексів.


Олександр Заєць

заступник Генерального директора з фінансів ТАС Агро

Закінчив Національний Аграрний Університет (фінанси)

З 2003 по 2022 роки працював в банківській сфері (ТОР-10) банків України

З 2007 на керівних посадах: директор фінансового департаменту, заступник Голови Правління

Ключові реалізовані проекти: впровадження SAP ERP, побудова систем управлінського обліку та звітності, внутрішнього трансферного ціноутворення, системи KPI та мотивації , перехід на безпаперовий документообіг

Значний досвід в оптимізації та автоматизації процесів, зменшенні витрат, залученні фінансування


President BGB ADVISORS INC.

Професіонал в сфері стратегії, корпоративного управління, злиття та поглинань (M&A), бізнес-трансформацій.

Виступав в ролі CEO і консультанта для великих міжнародних корпорацій і національних компаній. 

Один з найвідоміших українських кейсів сегменту M&A, який публічно оголошений у пресі, має оцінку $45 млн. Серед інших успішних кейсів – співпраця з KPMG, Interpipe, Freddie Mac та інших.  

З 2018 року акредитований старший промисловий радник Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

У 2019 році Дмитро отримав науковий ступінь доктора ділового адміністрування (DBA) у Гренобльській школі менеджменту (Grenoble School of Management), Франція.


Оксана Карпаєва

HRD в ASTRA Agrobuilding Alliance

Кар’єра Оксани, як і більшості українських топ-менеджерів, досить нетипова. Вона потрапила в HR з абсолютно неочукуваної сфери, а саме – після 8ми років юридичного стажу і… слідчо-криміналістичної освіти 🙂

Відтоді в її доробку останніх 7 років – кілька напрочуд цікавих підприємств середнього розміру агріфуд напрямку, об’єднує яких один дуже типовий чинник для компаній цього сегменту – наджорстка конкуренція. ASTRA Agrobuilding Alliance (один з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні), ДК Солодкий Світ (кондитерська компанія з Калуша) та добре диверсифікований холдинг OPENMIND, який (на момент роботи в ньому Оксани складався з Володимир-Волинської птахофабрики (ТМ Епікур), крафтової пивоварні та мережу роздрібних точок продажу до неї.


Ольга Сидор

Автор і керівник консалтингових проектів із створення нових систем стратегічного управління та мотивації персоналу, побудова збалансованої системи управління персоналом, оцінки ефективності топ-менеджмента і працівників, результати діяльності котрих тісно взаємопов’язані з іншими структурами та\чи розтягнуті у часі.

Досвід проведення корпоративних та відкритих бізнес-тренінгів з 2002 року, досвід управлінської діяльності з 2001 року.

Автор більше 40 статей в спеціалізованих виданнях за темами управління персоналом, розробки систем мотивації. Спікер на HR-конференціях і форумах за темою мотивації персоналу. МВА-викладач з більш ніж 10-річним стажем.

Серед клієнтів: «ПОЛІГРАФ-СЕРВИС» (виготовлення книг та друкованої продукції), «ЛК-ТРАНС» (мережа міні-маркетів «ЛотОК»), «ЕЛЬФА» (виробництво і дистрибуція косметики), «АЛАЙ» (виробництво систем сигналізації), «ІНТЕР-ВІОН» (імпорт та виробництво галантерейной продукції), McBRAIT (виробництво і дистрибуція косметики) та ін.

Отримала першу освіту з математики у Львові. Згодом отримала бізнес освіту в Київському виші та покращила бізнес-щнання у Franklin University, США. Також отримала спеціалізовану освіту для тренерів.

Сергій Шовкалюк

Засновник Конві-пак і Конві-Принт, офіцер ЗСУ

Це не агропідприємства, а Сергій – не звичайний власник 🙂 Підприємства групи Конві знані на ринку поліграфії більше 15 років, а займається він цим бізнесом – 23.

Коли в Україну прийшла війна – долучився до війська. Але на відміну від більшості – мусив “суміщати” і делегувати свої функції менеджменту. Як він це робив і робить досі – послухаємо його цікавий досвід. В часи, коли в будь-який момент керівник може бути призваний до війська – має мати план Б і знати, як його команда діятиме в разі якщо залишиться у самостійному плаванні.

Колись багато власників мріяли про те, щоб відійти від операційки і управляти бізнесом дистанційно. Деякі мрії збуваються не в задуманному спочатку контексті. Але треба бути готовим до будь-якого розвитку подій.


Максим Паращевін

Соціолог НАНУ України

Більше 20 років працює в Інституті соціології Національної академії наук. В 2019 році здобув ступінь доктора соціологічних наук.

Багато років є консультантом різних дослідницьких організацій з підготовки, проведення та аналізу соціально-політичних та маркетингових досліджень.

Протягом 10 років викладав теоретичні та практичні соціологічні курси студентам-соціологам в найбільших університетах України (КНУ імені Тараса Шевченка, НТУУ КПІ.

Автор численних наукових та аналітичних публікацій. Деякі з них: Динаміка людського потенціалу в умовах депопуляції України ,  Толерантність як чинник інтегративно-дезінтегративних процесів у суспільстві, Доверие как социальный ресурс,  Гедоністичні елементи сучасних стилів життя населення України ,   Показники узагальненої довіри серед населення України,  Глобалізація і культура: гомогенізація чи дифузія?Социокультурные изменения в контексте глобальных процессов глазами населения Украины  и др.

Виступи: Відверто про Україну і Євросоюз, Медицина у Києві: що про це думають кияни?, Шлях України до європейського управління відходами


Вікторія Пасічник

Лідер проекту AgriChange (трансформація українського агроринку), Україна

25 років досвіду проведення досліджень ринку, зокрема бенчмаркингових та управлінської результативності підприємств та галузей (будівництво та будматеріали, складні в2в ринки, агріфуд, машинобудування)

В портфелі – сотні проведених досліджень ринку для українських та західних комерційних замовників та економічних НГО. Останнім часом присвячує багато часу питанням демографії та міграції.


Програма модуля


Модуль 2. Ефективне управління виробництвом в агро- та агріфуд

Місія курсу:

Мета курсу:

Питання, що розглядаються:

Викладачі модуля


Ігор Параняк

COO Кормотех 

Працює в Кормотех 18 років, пройшовши шлях від звичайного оператора лінії до директора з виробництва, а згодом операційного директора.

Закінчив Львівський політех за спеціальністю технології машинобудування, а згодом отримав МВА освіту в Львівській бізнес-школі (UCU Business School).

Кормотех більше 20 років виробляє високоякісні корми для собак і котів. Експортує продукцію більш ніж в 30 країн світу. Входить в Топ50 світових виробників кормів для домашніх тварин за версією Petfood Industry. Продукція виробляється на двох високотехнологічних заводах з виробництва сухих і вологих кормів для домашніх тварин, розташованих в Україні та Литві.


Олена Тараненко

Директор заводу ТОВ «ЧАНТА МАУНТ» (виробництво заморожених хлібо-булочних виробів: круасани, багети, чіабата та ін.).

Працює на заводі з 2021 р. До того – все життя пропрацювала на різних посадах в установах державного управління (Держказначейство, Митна служба, Рахункова палата, Міністерство охорони здоров’я, соціальної політики та ін.).

Має три вищі освіти (економічну, юридичну та з державного управління). Закінчила аспірантуру і отримала науковий ступінь кандидата наук з державного управління. Загалом навчальний “стаж” Олени складає 16 років, а робочий – 33. 

Завод “Чанта Маунт” було зруйновано в березні 2022 року в результаті потрапляння російських снарядів. Наразі підприємство активно відновлюється відповідно до найвищих стандартів хлібопекарської промисловості та впроваджує сучасні системи виробничого менеджменту.


Олександр Ясинський

Співзасновник та комерційний директор ТОВ «ТЕРРА» та
ЧП «Органічна теплиця»

28 років досвіда в агроперобному бізнесі.

ТЕРРА – круп’яний завод, що працює 26 років в цілодобовому режимі з лютого 1998 року. Виробляє понад 200 SKU продукції, в т.ч. і за органічним стандартом. Експорт до 67 країн світу.
Компанія – один із лідерів українського експорту круп та пластівців. Продукція виробляється під торговими марками ТЕРРА, GoToVo, ДЖО.

«Органична теплиця» – єдиний в Україні сертифікований виробник ОРГАНІЧНИХ огірків та томатів, працюючий 8 років в круглорічному циклі.

Наразі компанія перебуває в активній фазі product development, створюючи нові лінійки продукції як для українського ринку, так і на експорт


Мар’яна Кулік

Ринковий аналітик, Head of Marketing Analytics в DEZEGA

Керувала аналітикою в компаніях TIC (один з найбільших операторів на ринку хліба та борошна в Україні) та ВАП (Всеукраїнська асоціація пекарів).

Володіє методиками дослідження ринків та розробки продуктів в різних країнах світу, включно з Україною.

Має ступінь спеціаліста з ВЕД Київського Політеху і 29 років практичної діяльності на ниві маркетингу та аналітики.100 тисяч грн + ПДВ (вартість повного курсу)

або

27 тисяч грн + ПДВ (вартість кожного окремого модуля)

Групові знижки на 5 і більше учасників від одної компанії

Як це вже було/попередні курси:

https://agromba.info/zahody-mynuli/


Реєстрація

  Контакти (WhatsAPP, TG, Viber. Зателефонувати голосом теж можна 🙂 )

  +38 067 4014231