Практичне МВА для агроменеджерів

Середньострокова 5тимодульна програма – практикам від практиків.

Місія програми – підготувати команди на допомогу власникам та СЕО. Розширити горизонти мислення персоналу, який може і хоче більше.


Для кого


Зміст курсу

Модуль 1. Лідерство, стратегії та фінансування агробізнесу.

Модуль 2. Мистецтво ефективності у виробництві продуктів харчування.

Модуль 3. Управління продажами в агро.

Модуль 4. Управління персоналом в агрокомпанії, що зростає.

Модуль 5. Управління змінами в агрокомпанії.


Розклад

Кожен модуль триває 2 дні – Четвер-П’ятниця, раз на місяць. Заняття проводяться офлайн в Києві. До деяких з модулів можна приєднатися онлайн або подивитися в запису. Адреса локації надається кожному зареєстрованому напередодні події.

Розклад занять подано в таблиці ніжче:


Модуль 1. Лідерство, стратегії та фінансування агробізнесу

Мета:

Питання модуля:

 • Процес розробки стратегії та її реалізації
 • Вплив зовнішніх та внутрішніх факторів на стратегію
 • Оцінка ефективності стратегії: система збалансованих показників та «час покаже»
 • Стратегія як спосіб завоювання/утримання влади на ринку: можливість сформувати попит та стати домінуючою компанією, реакція на конкурентні дії, цінові війни
 • Лідерство в регіоні Східна Європа: побудова конкурентних стратегії з огляду на перспективи вступу України до ЄС
 • Власник VS топ-менеджери – командна робота чи конфлікти
 • Побудова кар’єри в агрохолдингу
 • Лідерство та командна робота
 • Лідерство як спосіб отримати зелену картку від фінансуючи організацій

Викладачі модуля


Дмитро Скорняков

Генеральний директор агрохолдинга HarvEast 

Працює в HarvEast 13 років, з перших днів заснування компанії, на посадах CFO, COO, CEO.
Зробив із збиткової компанії, яка займалась десятками напрямків агробізнесу, високотехнологічну та прибуткову компанію.

Ключові види діяльності HarvEast: рослинництво (вирощування соняшника, кукурудзи, пшениці, нішевих культур), виробництво насіння, горіхові сади, розвиток зрошення. В 2022 році більша частина бізнесу опинилася на ТОТ Донецькій області.

Стратегія холдингу останні 2 роки – розширення зрошувальних площ, збільшення долі нішевих культур в сівообігу, впровадження сучасних технологій задля досягнення більшої маржинальності агробізнесу.

Дмитро має вищу освіту в галузі фінансів та права, має ступень Certified Public Accountant (США) та диплом INSEAD (General MBA).
Єдиний український агро топ-менеджер, що виступав в Harvard Business School перед керівниками найбільших компаній світу.


Сергій Савчук

Директор з розвитку та інвестицій Групи компаній VITAGRO

Експерт у сфері залучення інвестицій, розвитку та управління бізнесом, лідерства та комунікацій. Професіонал із 28-літнім стажем в бізнесі, державній службі, переробній промисловості та енергетиці, енергоефективності, один із ключових генераторів формування інвестиційної політики України у відновлювальних джерелах енергії.

Із 2022 року, працюючи в Групі компаній VITAGRO, вдалося організувати запуск проектів виробництва біометану та біоетанолу, що вже сертифіковані по міжнародній добровільній системі сталості ISCC та впевнено виходять на міжнародні енергетичні ринки.

На початку своєї кар’єри брав участь у запуску проекту виробництва та продажу олії під відомим у світі брендом ОЛЕЙНА. Також приймав участь у запуску проекту переробки фруктів у Вінницькій області, торгової марки SUNRAY.

Першу освіту в управлінні бізнесом здобув в Київському політехнічному інституті, факультет Менеджменту та Маркетингу. Далі продовжив навчання в Академії державного управління при Президентові України, де отримав ступінь магістра з державного управління.


Світлана Нікітюк

Керівниця агронапряму групи компаній «Епіцентр»

 Закінчила Київський національний економічний університет («управління організаціями»), Національний університет біоресурсів і природокористування України («право», «агрономія»), Единбурзьку бізнес-школу Східної Європи (MBA Executive). Працювала керівницею департаменту трейдингу в агрохолдингу «Мрія» та генеральною директоркою агрокомпанії «Система», заводу з переробки сої. З 2016 року очолює агронапрям групи компаній «Епіцентр».

Сьогодні “Епіцентр Агро” консолідує виробничі активи аграрного напрямку групи «Епіцентр К» та розвивається за моделлю холдингового типу. Під управлінням досвідченої команди знаходиться понад 160 тис. гектарів високоякісних земель з усією інфраструктурою для рослинництва.

Зараз компанія будує завод з виробництва добрив, насінневий завод та індустріальний парк.


Олександр Заєць

заступник Генерального директора з фінансів ТАС Агро

Закінчив Національний Аграрний Університет (фінанси)

З 2003 по 2022 роки працював в банківській сфері (ТОР-10) банків України

З 2007 на керівних посадах: директор фінансового департаменту, заступник Голови Правління

Ключові реалізовані проекти: впровадження SAP ERP, побудова систем управлінського обліку та звітності, внутрішнього трансферного ціноутворення, системи KPI та мотивації , перехід на безпаперовий документообіг

Значний досвід в оптимізації та автоматизації процесів, зменшенні витрат, залученні фінансування


President BGB ADVISORS INC.

Професіонал в сфері стратегії, корпоративного управління, злиття та поглинань (M&A), бізнес-трансформацій.

Виступав в ролі CEO і консультанта для великих міжнародних корпорацій і національних компаній. 

Один з найвідоміших українських кейсів сегменту M&A, який публічно оголошений у пресі, має оцінку $45 млн. Серед інших успішних кейсів – співпраця з KPMG, Interpipe, Freddie Mac та інших.  

З 2018 року акредитований старший промисловий радник Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

У 2019 році Дмитро отримав науковий ступінь доктора ділового адміністрування (DBA) у Гренобльській школі менеджменту (Grenoble School of Management), Франція.


Оксана Карпаєва

HRD в ASTRA Agrobuilding Alliance

Кар’єра Оксани, як і більшості українських топ-менеджерів, досить нетипова. Вона потрапила в HR з абсолютно неочукуваної сфери, а саме – після 8ми років юридичного стажу і… слідчо-криміналістичної освіти 🙂

Відтоді в її доробку останніх 7 років – кілька напрочуд цікавих підприємств середнього розміру агріфуд напрямку, об’єднує яких один дуже типовий чинник для компаній цього сегменту – наджорстка конкуренція. ASTRA Agrobuilding Alliance (один з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні), ДК Солодкий Світ (кондитерська компанія з Калуша) та добре диверсифікований холдинг OPENMIND, який (на момент роботи в ньому Оксани складався з Володимир-Волинської птахофабрики (ТМ Епікур), крафтової пивоварні та мережу роздрібних точок продажу до неї.


Ольга Сидор

Автор і керівник консалтингових проектів із створення нових систем стратегічного управління та мотивації персоналу, побудова збалансованої системи управління персоналом, оцінки ефективності топ-менеджмента і працівників, результати діяльності котрих тісно взаємопов’язані з іншими структурами та\чи розтягнуті у часі.

Досвід проведення корпоративних та відкритих бізнес-тренінгів з 2002 року, досвід управлінської діяльності з 2001 року.

Автор більше 40 статей в спеціалізованих виданнях за темами управління персоналом, розробки систем мотивації. Спікер на HR-конференціях і форумах за темою мотивації персоналу. МВА-викладач з більш ніж 10-річним стажем.

Серед клієнтів: «ПОЛІГРАФ-СЕРВИС» (виготовлення книг та друкованої продукції), «ЛК-ТРАНС» (мережа міні-маркетів «ЛотОК»), «ЕЛЬФА» (виробництво і дистрибуція косметики), «АЛАЙ» (виробництво систем сигналізації), «ІНТЕР-ВІОН» (імпорт та виробництво галантерейной продукції), McBRAIT (виробництво і дистрибуція косметики) та ін.

Отримала першу освіту з математики у Львові. Згодом отримала бізнес освіту в Київському виші та покращила бізнес-щнання у Franklin University, США. Також отримала спеціалізовану освіту для тренерів.


Сергій Шовкалюк

Засновник Конві-пак і Конві-Принт, офіцер ЗСУ

Це не агропідприємства, а Сергій – не звичайний власник 🙂 Підприємства групи Конві знані на ринку поліграфії більше 15 років, а займається він цим бізнесом – 23.

Коли в Україну прийшла війна – долучився до війська. Але на відміну від більшості – мусив “суміщати” і делегувати свої функції менеджменту. Як він це робив і робить досі – послухаємо його цікавий досвід. В часи, коли в будь-який момент керівник може бути призваний до війська – має мати план Б і знати, як його команда діятиме в разі якщо залишиться у самостійному плаванні.

Колись багато власників мріяли про те, щоб відійти від операційки і управляти бізнесом дистанційно. Деякі мрії збуваються не в задуманному спочатку контексті. Але треба бути готовим до будь-якого розвитку подій.


Максим Паращевін

Соціолог НАНУ України

Більше 20 років працює в Інституті соціології Національної академії наук. В 2019 році здобув ступінь доктора соціологічних наук.

Багато років є консультантом різних дослідницьких організацій з підготовки, проведення та аналізу соціально-політичних та маркетингових досліджень.

Протягом 10 років викладав теоретичні та практичні соціологічні курси студентам-соціологам в найбільших університетах України (КНУ імені Тараса Шевченка, НТУУ КПІ.

Автор численних наукових та аналітичних публікацій. Деякі з них: Динаміка людського потенціалу в умовах депопуляції України ,  Толерантність як чинник інтегративно-дезінтегративних процесів у суспільстві, Доверие как социальный ресурс,  Гедоністичні елементи сучасних стилів життя населення України ,   Показники узагальненої довіри серед населення України,  Глобалізація і культура: гомогенізація чи дифузія?Социокультурные изменения в контексте глобальных процессов глазами населения Украины  и др.

Виступи: Відверто про Україну і Євросоюз, Медицина у Києві: що про це думають кияни?, Шлях України до європейського управління відходами


Вікторія Пасічник

Лідер проекту AgriChange (трансформація українського агроринку), Україна

25 років досвіду проведення досліджень ринку, зокрема бенчмаркингових та управлінської результативності підприємств та галузей (будівництво та будматеріали, складні в2в ринки, агріфуд, машинобудування)

В портфелі – сотні проведених досліджень ринку для українських та західних комерційних замовників та економічних НГО. Останнім часом присвячує багато часу питанням демографії та міграції.


Програма модуля


Модуль 2. Мистецтво ефективності у виробництві продуктів харчування

Місія:

Мета:

Питання, що розглядаються:

Партнер модуля – Favorite Food & Drinks – єдиний в Україні міжнародний дегустаційний конкурс, метою якого є виявлення високоякісних харчових продуктів за органолептичними характеристиками «сліпим» методом та надання їм доданої цінності.

Викладачі модуля

Ігор Параняк

COO Кормотех 

Працює в Кормотех 18 років, пройшовши шлях від звичайного оператора лінії до директора з виробництва, а згодом операційного директора.

Закінчив Львівський політех за спеціальністю технології машинобудування, а згодом отримав МВА освіту в Львівській бізнес-школі (UCU Business School).

Кормотех більше 20 років виробляє високоякісні корми для собак і котів. Експортує продукцію більш ніж в 30 країн світу. Входить в Топ50 світових виробників кормів для домашніх тварин за версією Petfood Industry. Продукція виробляється на двох високотехнологічних заводах з виробництва сухих і вологих кормів для домашніх тварин, розташованих в Україні та Литві.


Олена Тараненко

Директор заводу ТОВ «ЧАНТА МАУНТ» (виробництво заморожених хлібо-булочних виробів: круасани, багети, чіабата та ін.).

Працює на заводі з 2021 р. До того – все життя пропрацювала на різних посадах в установах державного управління (Держказначейство, Митна служба, Рахункова палата, Міністерство охорони здоров’я, соціальної політики та ін.).

Має три вищі освіти (економічну, юридичну та з державного управління). Закінчила аспірантуру і отримала науковий ступінь кандидата наук з державного управління. Загалом навчальний “стаж” Олени складає 16 років, а робочий – 33. 

Завод “Чанта Маунт” було зруйновано в березні 2022 року в результаті потрапляння російських снарядів. Наразі підприємство активно відновлюється відповідно до найвищих стандартів хлібопекарської промисловості та впроваджує сучасні системи виробничого менеджменту.


Олександр Ясинський

Співзасновник та комерційний директор ТОВ «ТЕРРА» та
ЧП «Органічна теплиця»

28 років досвіда в агроперобному бізнесі.

ТЕРРА – круп’яний завод, що працює 26 років в цілодобовому режимі з лютого 1998 року. Виробляє понад 200 SKU продукції, в т.ч. і за органічним стандартом. Експорт до 67 країн світу.
Компанія – один із лідерів українського експорту круп та пластівців. Продукція виробляється під торговими марками ТЕРРА, GoToVo, ДЖО.

«Органична теплиця» – єдиний в Україні сертифікований виробник ОРГАНІЧНИХ огірків та томатів, працюючий 8 років в круглорічному циклі.

Наразі компанія перебуває в активній фазі product development, створюючи нові лінійки продукції як для українського ринку, так і на експорт


Мар’яна Кулік

Ринковий аналітик, Head of Marketing Analytics в DEZEGA

Керувала аналітикою в компаніях TIC (один з найбільших операторів на ринку хліба та борошна в Україні) та ВАП (Всеукраїнська асоціація пекарів).

Має практичний досвід ребрендингу та виведення на новий ринок власної торгівельної марки, а також дослідження задоволеності споживачів.

Має ступінь спеціаліста з ВЕД Київського Політеху і 20 років практичної діяльності на ниві маркетингу та аналітики.Ганна Горбенко

Healthy Tradition, власник (Україна-Англія)

Зробила видатну фінансову кар’єру (CFO Karkas ltd, Investment Advisor (European Commission project in UA, USAID), Head of IR Council (Corporate Governance Professional Association), консалтинг з оцінки бізнесу та investor relations в якості партнера британсткої компанії FinanceTaking в регіоні СНД) – і відкрила промислову food компанію, що спеціалізується на виробництві продуктів харчування сегменту “здорова їжа”.

Наразі розвиває клієнтські та власні бренди у Великобританії: Plentify – бізнес девелопмент консалтинг, Healatte, Healthy Tradition, Healing Taste – здорові продукти харчування.

Модуль 3. Управління продажами в агро

Мета:

Дати огляд існуючим бізнес-моделям продажів в агро (продаж збіжжя, продуктів агропереробки та продуктів і послуг для агро (в2в)) і допомогти учасникам курсу обрати найкращу для себе.

Питання, що розглядаються:

Викладачі модуля

Ольга Курбан

Працює в агробізнесі 7 років після зміни галузі з IT. Має одне з найстрімкіших (за 1 рік) кар’єрних зростань в галузі з менеджера з реклами до керівника бізнесу в двох країнах (Україні та Молдові) в сегменті спеціальних мікродобрив (UniferX (торговельна марка Wuxal)). За 3 роки на керівній посаді було досягнуто історичного максимуму в продажах в грошовому еквіваленті в сегменті, який до цього часу не подолано жодною з компаній на ринку України.

За наступні 3,5 роки роботи в агробізнесі (Вітагро Партнер (торговельні марки Bayton, Semelita, EnerGreen Premium)) було перебудовано комерційну та маркетингову стратегії компанії, вибудовано систему ВЕД закупівель з відтермінуванням навіть у військовий час, вибудовано дієву та економічно доцільну систему ВЄД логістики, проведено запуск заводу з виробництва мікродобрив та засобів захисту рослин. Всі впроваджені зміни дали приріст в 3,4 рази EBITDA компанії.

Має досвід роботи в B2B бізнес моделі в прямих та непрямих продажах, перебудови комерційних та маркетингових стратегій та процесів, вихід на нові ринки збуту, пошук постачальників та управління маржинальністю.


Антон Жемердєєв

Заступник генерального директора з комерційних питань ТасАгро

Має вищу економічну та юридичну освіти. Після кількох років роботи в держсекторі перейшов на бік бізнесу і одразу в агро.

“Бувших трейдерів не буває”, – так охарактеризував його карє’ру колега з Астарти 🙂 Антон розпочав агрокар’єру з цієї функції і, незважаючи на бурхливе кар’єрне зростання до позиції комерційного директора великого агрохолдинга, основну функцію – продажі – залишив як основну.


Вадим Шепельов

сертифікований консультант з управління, бізнес-тренер, психолог

Автор курсу «Управління розвитком організації» у КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, Голова наглядової ради української компанії.

Досвід консалтингової роботи становить понад 20 років (більше 500 тренінгів та 60 консалтингових проектів). Агро та індустрія харчопрому – основні замовники (серед клієнтів – МХП, Оболонь, Фанні, SI Group» (ТМ «Козацька розвага», «Семки»), Ерідон, Syngenta та ін.

15-річний досвід практичної роботи на керівних посадах у мультинаціональних та українських компаніях, де займався побудовою загальнонаціональної системи дистрибуції, побудови філіальної мережі та в2в продажів.


Модуль 4. Управління персоналом в компанії, що зростає

Мета модуля:

Допомогти агрокомпанії вибудувати ефективну стратегію зростання.

Питання модуля:

Побудова стратегії управління персоналом в світі VUCA&BANI: як бігти швидше змін і швидше конкурентів.
Мотивація та стимулювання в агро. Як «помирити» покоління X, Y та Z в сучасному агрохолдингу.
Корпоративна культура vs національний менталітет: як підготувати колектив агрокомпанії до спільної роботи з представниками інших релігій, культур, рас.
Управління гендерними питаннями в топ-менеджменті. Як замотивувати власника взяти жінку на керівну посаду.
Створення філій (експортних команд) за кордоном. Українські емігранти VS місцеві спеціалісти.
Управління конфліктами в компанії, що проходить крізь зміни.
Показники ефективності системи управління персоналом.

Викладачі модуля

Наталя Гордубей

HRD з професійним стажем 15+ років у сферах промисловості та виробництва, IT, медицини, аграрного сектору, ex-HRD аграрного холдингу Dnipro Agro Group.

Після 11,5 років роботи в педагогіці та захисту кандидатської дисертації Наталя, не змінивши відданості людям, змінила сферу на Human Resources. Працювала як у стартапах на 45 людей, так і у великих, в тому числі – іноземних компаніях, холдингах з чисельністю понад 6000 співробітників. Розробляла всі процеси з «0» чи проводила реінжиніринг існуючих.

В Dnipro Agro Group потрапила через цікавість до специфіки аграрного бізнесу та певний челендж у задачах. Розробила матрицю KPI для всіх підприємств холдингу, запровадила систему внутрішніх комунікацій, автоматизувала деякі HR-процеси, приймала активну участь у реструктуризації як компаній цілком, так і окремих відділів. Своїм найсильнішим скілом вважає переносні навички і системність.


Ольга Сидор

Автор і керівник консалтингових проектів із створення нових систем стратегічного управління та мотивації персоналу, побудова збалансованої системи управління персоналом, оцінки ефективності топ-менеджмента і працівників, результати діяльності котрих тісно взаємопов’язані з іншими структурами та\чи розтягнуті у часі.

Досвід проведення корпоративних та відкритих бізнес-тренінгів з 2002 року, досвід управлінської діяльності з 2001 року.

Автор більше 40 статей в спеціалізованих виданнях за темами управління персоналом, розробки систем мотивації. Спікер на HR-конференціях і форумах за темою мотивації персоналу. МВА-викладач з більш ніж 10-річним стажем.

Серед клієнтів: «ПОЛІГРАФ-СЕРВИС» (виготовлення книг та друкованої продукції), «ЛК-ТРАНС» (мережа міні-маркетів «ЛотОК»), «ЕЛЬФА» (виробництво і дистрибуція косметики), «АЛАЙ» (виробництво систем сигналізації), «ІНТЕР-ВІОН» (імпорт та виробництво галантерейной продукції), McBRAIT (виробництво і дистрибуція косметики) та ін.

Отримала першу освіту з математики у Львові. Згодом отримала бізнес освіту в Київському виші та покращила бізнес-щнання у Franklin University, США. Також отримала спеціалізовану освіту для тренерів.


Оксана Карпаєва

HRD в ASTRA Agrobuilding Alliance

Кар’єра Оксани, як і більшості українських топ-менеджерів, досить нетипова. Вона потрапила в HR з абсолютно неочукуваної сфери, а саме – після 8ми років юридичного стажу і… слідчо-криміналістичної освіти 🙂

Відтоді в її доробку останніх 7 років – кілька напрочуд цікавих підприємств середнього розміру агріфуд напрямку, об’єднує яких один дуже типовий чинник для компаній цього сегменту – наджорстка конкуренція. ASTRA Agrobuilding Alliance (один з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні), ДК Солодкий Світ (кондитерська компанія з Калуша) та добре диверсифікований холдинг OPENMIND, який (на момент роботи в ньому Оксани складався з Володимир-Волинської птахофабрики (ТМ Епікур), крафтової пивоварні та мережу роздрібних точок продажу до неї.


Сергій Шовкалюк

Засновник Конві-пак і Конві-Принт, офіцер ЗСУ

Це не агропідприємства, а Сергій – не звичайний власник 🙂 Підприємства групи Конві знані на ринку поліграфії більше 15 років, а займається він цим бізнесом – 23.

Коли в Україну прийшла війна – долучився до війська. Але на відміну від більшості – мусив “суміщати” і делегувати свої функції менеджменту. Як він це робив і робить досі – послухаємо його цікавий досвід. В часи, коли в будь-який момент керівник може бути призваний до війська – має мати план Б і знати, як його команда діятиме в разі якщо залишиться у самостійному плаванні.

Колись багато власників мріяли про те, щоб відійти від операційки і управляти бізнесом дистанційно. Деякі мрії збуваються не в задуманному спочатку контексті. Але треба бути готовим до будь-якого розвитку подій.


Модуль 5. Управління змінами в агро

Місія:

Мета:

Питання, що розглядаються:


Вартість

18 тисяч грн + ПДВ (вартість кожного окремого модуля)

Групові знижки на 5 і більше учасників від одної компанії.

Знижки на проходження програми з усіх 5ти модулів. Модулі можна обирати.

Демобілізованим військовим з агро – дуже особливі умови.

Як це вже було/попередні курси:

https://agromba.info/zahody-mynuli/


Реєстрація

  Контакти (WhatsAPP, TG, Viber. Зателефонувати голосом теж можна 🙂 )

  +38 067 4014231