Так мав би називатися курс з АгроМініМВА, який ми провели 23-24 червня в Києві. Але люди бояться складних назв, тож назвали ми його простіше – ЛІДЕРСТВО ТА КАР’ЄРНЕ ЗРОСТАННЯ В АГРО ТА АГРОФУД-БІЗНЕСІ.

Коли в тебе є всього 12 годин на все-про-все (навіть не намагайтесь гуглити, скільки триває повне навчання МВА), дуже відповідально і важко вкласти в цей короткий період часу найважливіше.

Тож ми вклали ось що:

Історію про синхронізацію стратегій кар’єрного зростання і зростання бізнесу, яку розповів Антон Жемердєєв, людина з правильною і цікавою кар’єрою, яка зараз розвиває бізнес ТасАгро на посаді комерційного директора, трансформуючи продажі компанії та рухаючись в напрямку глибокої переробки.

Історію створення і розвитку агрокооперативів в світі і в Україні від лиця Олексія Харсуна, виконавчого директора найбільшого агрокооператива в Україні. І хоча молоде покоління аграріїв краще сприймає такі терміни, як «кластери», «хаби», в основі всіх трьох – ментально важкий процес об’єднання українців заради спільної мети. Об’єднуватися проти ворога ми вже навчились, тепер час навчитися об’єднуватися ЗА ідею. Особливо коли це призводить до масштабування бізнесу за умов коли на ринку рулять латифундії.

Як проектний менеджмент допомагає отримувати гранти, за допомогою яких зараз розвивається малий бізнес, що подає великі надії – розповів Богдан Круглик, один з наймолодших СЕО в агробізнесі, що очолює компанію Frendt, яка нещодавно потрапила в рейтинг Форбсу про 250 найцікавіших малих і середніх компаній України, який вони оптимістично назвали NEXT.

Як трансформувалась система управління ризиками з позиції безпеки бізнесу та комплаєнсу – розповів Віктор Шульга, що керує проектами відповідного напрямку.

Про особистий бренд розповів Роман Дяжук, якого не стало по дорозі додому на наступний день. Тож ми віддали його виступ у вільний доступ: https://youtu.be/RN_J38LtR9A

Про маркетингові дослідження як єдине джерело прийняття якісних управлінських рішень розповіла Мар’яна Кулик, в якої за плечима 15 років аналітичної роботи на компанії різних галузей і розмірів, що оперують в різних країнах світу.

  • Тетяна Коробова загострила увагу на особливостях ефективних комунікацій в команді, важливості коректного спілкування задля досягнення спільної мети.

Наталя Заверуха подала, певно, найскладніший на курсі матеріал – оптимізаціюбізнес-процесів – легко та неупереджено.

Ольга Сидор виклала не менш складний і важливий матеріал про управління командами в сучасному світі і закликала брати в команду людей, сильніших за себе.

  • Максим Гузєв розповів про експортну діяльність МХП та свою роль в ній, загостривши увагу на трансформації експорту у напрямку діяльності, що створює додаткові цінності для всіх учасників процесу, що врешті-решт має призвести до такого бажаного Win-Win.
  • А ділова гра Ольги Сидор, наочно показала, що може бути з галуззю, якщо всі гравці (агрокомпанії, переробники та трейдери) не домовляться про спільні дії)

МВА – це про адміністрування системного бізнесу, але руками і мізками живих людей, що вам підкоряються. Червоною ниттю по всьму курсу пройшлася ідея про те, що люди все визначають, але ними потрібно вміло управляти. І коли ці люди ваші підлеглі, і коли ні (партнери, замовники). І коли тримаєш в фокусі ЇХ інтереси перед своїми – виходить зазвичай краще.

Тож чекайте нові заходи з цього циклу. Сподіваємось, наступні будуть ще більш прицільними і потраплятимуть прямісінько у ваші потреби 😉